Henryk Sienkiewicz patronem naszej szkoły…

Szkoła jest miejscem, w którym wspólnie spędzony czas jednoczy wszystkich uczniów. Szkoła to również tradycje i obrzędowość, poczucie wspólnoty.

A dzieje się tak między innymi za przyczyną obchodzonych przez społeczność uczniowską uroczystości.

Jedną z nich jest Dzień Patrona. Patron szkoły to osoba, której życie i działalność służą pokoleniom. To autorytet reprezentujący treści i wartości bliskie dzieciom i młodzieży.

W związku z tej okazji klasa 1b i 7b wraz z wychowawcami panią Anitą Krzymowską i panią Renatą Latoch przygotowały apel online.

W 2009 roku świętowaliśmy nadanie imienia Henryka Sienkiewicza naszej szkole.  Dostaliśmy tak zaszczytne imię, które jest dla nas powodem do dumy oraz zobowiązuje do godnego zachowania oraz reprezentowania szkoły w lokalnym środowisku, a także poza nim.