Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Tegoroczny powiatowy konkurs Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego odbył się 28 kwietnia w Łomazach. Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży w szczególności poprzez: popularyzowanie znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej; kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu; propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego; propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej; inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

Naszą szkołę w turnieju reprezentowała drużyna: z klasy 6a Amelia Modrzewska, z klasy 7a Jarosław Gałach i Oliwier Sobiczewski. Zawody polegały na rozwiązaniu testu teoretycznego z wiedzy o ruchu drogowym, pokazaniu umiejętności wykonania pierwszej pomocy i konkurencji sprawnościowej na torze przeszkód. Nasza drużyna zajęła piąte miejsce w powiecie. Do zawodów młodzież przygotowywała p. Hanna Adamczyk.

Galeria