KARTKI ŚWIĄTECZNE Z WIELKOPOLSKI

Międzyszkolna wymiana wielkanocnych pocztówek

Wysyłanie kartek z życzeniami to swoista świąteczna tradycja wiążąca się również co roku z Wielkanocą. I choć w ostatnich latach prawie wszystko przesyłane jest drogą internetową, to papierowe pocztówki nadal nie tracą na wartości. Mają bowiem oddaną grupę tych, którzy nadal są im wierni. Dzięki nim wyrażamy nasz szacunek i pamięć wobec bliskich, czy znajomych.

Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie naszej szkoły, z klasy IVA wzięli udział w akcji wymiany okolicznościowych kartek świątecznych z klasą IVA z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie (pracowałam tam kiedyś jako katechetka). Wykonali techniką kolażu oryginalne pocztówki, dołączając do nich okolicznościowe życzenia. Następnie przygotowane przez nich prace zostały wysłane w zbiorczej kopercie do klasy IVA. Tam trafiły do rąk adresatów. Przed samymi świętami tamtejsi uczniowie przesłali naszym czwartoklasistom swoje wielkanocne pocztówki z życzeniami. Z całego serca za nie dziękujemy.

s. Mirona