Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Wyprawki dla dzieci z Ukrainy 

21 marca naukę w naszej szkole rozpoczęło ponad 60 dzieci z Ukrainy. Przygotowano dla nich trzy oddziały przygotowawcze. Pierwsze tygodnie w nowej szkolnej rzeczywistości upływają dzieciom na adaptacji i rozpoczęciu nauki polskich liter oraz podstawowych zwrotów w języku polskim. O dobrą atmosferę dba dyrekcja oraz nauczyciele ,,Jedynki”.

Ukraińskie dzieci, które rozpoczęły naukę w naszej szkole uciekały przed wojną. Z tego powodu wielu z nich brakuje podstawowej wyprawki, potrzebnej do efektywnej nauki. Aby pomóc w rozwiązaniu tego problemu, wicedyrektor pani Teresa Turska nawiązała współpracę z Fundacją KPMG. Fundacja działa na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych i przeciwdziałaniu wykluczeniu edukacyjnemu dzieci i młodzieży. O możliwości współpracy poinformowały szkołę panie Adrianna Kołkowicz i Monika Wilczyńska. Mimo, że nie mieszkają już w Międzyrzecu , nie są im obojętne potrzeby naszej społeczności. 

5 kwietnia dotarły do szkoły plecaki z wyprawką przygotowane przez fundację. Dyrektor szkoły pani Iwona Orkisiewicz wręczyła je nowym uczniom międzyrzeckiej ,,Jedynki”. Prezenty wywołały uśmiechy na twarzach naszych ukraińskich uczniów i przyniosły odrobinę radości w tym tak trudnym czasie. 

Galeria