100. LEKCJA  EDUKACJI  MATEMATYCZNEJ W KLASIE III B

28 marca 2022 roku w klasie III B odbyła się 100. lekcja edukacji matematycznej. Były to zajęcia odświętne i wyjątkowe. Uczniowie pracowali w różnych zespołach. Prezentowali swoje wiadomości i umiejętności. Zadania i ćwiczenia miały  niekonwencjonalną formę.  Dzieci bardzo chętnie  dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami z   rówieśnikami. Podczas lekcji nie zabrakło muzyki i wspólnego śpiewu. Lekcję zakończyliśmy zabawą integracyjną „ TULIPAN SZCZĘŚCIA”.

Na pamiątkę tej niecodziennej lekcji nauczycielka Teresa Turska odczytała uczniom  wiersz „ 100 lekcja „ ułożony przez nią na tę okazję. Wręczyła dzieciom na pamiątkę kartki z wierszykiem do wklejenia w zeszycie. Są to niezapomniane lekcje, gdzie możemy się jeszcze lepiej poznać i wspólnie przeżywać radość i satysfakcję z przebywania ze sobą:  nauczyciel-uczeń, uczeń-nauczyciel.

Teresa Turska