Klasowy ogródek klasy 1b

W związku z nadejściem wiosny klasa 1b wraz z wychowawcą panią Anitą Krzymowską postanowiła wspólnie zjednoczyć siły i przygotować ciekawy i interesujący kącik przyrodniczy. Do hodowli dzieci wybrały różne rośliny, kwiaty a także warzywa.

Dzieci z ogromnym poświęceniem sadziły swoje sadzonki i nasionka.

To zadanie przyniosło wiele radości, ponieważ każdy uczeń przygotował inną roślinę, wszyscy mogli pochwalić się tym, co zrobili.

W czasie tych zajęć uczniowie mieli okazję zaznajomić się z pojęciami związanymi z procesem zmian stanów skupienia, a samo doświadczenie przyniosło wiele radości i inspiracji do podejmowania kolejnych eksperymentów.

Nasze podjęte działania stanowią dobrą okazję do prowadzenie systematycznej obserwacji, pielęgnacji, uczą nas odpowiedzialności oraz obowiązkowości. Dzięki kącikowi przyrody ukazujemy dzieciom walory estetyczne, rozwijamy umiejętności poznawcze, ale w szczególności kształtujemy opiekuńczą postawę wobec roślin, zwierząt i całego środowiska.W naszym klasowym ogródku zrobiło się zielono i kolorowo.