PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniu 9 marca 2022r. odbyło się uroczyste przyjęcie w poczet czytelników biblioteki szkolnej uczniów klasy IA i IB. W pierwszej części uroczystości pierwszaki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania i zasad postępowania

z książką. Następnie uczestniczyły w zabawach czytelniczych wykazując się dużą znajomością bajek, wierszy i bajkowych postaci. Skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki. Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali zakładki do książki i Wyprawki Czytelnika, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka-wielki człowiek”. W skład pakietu weszły: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz wycinanka kreatywny alfabet.

Życzymy wszystkim

nieustającej radości czytania!