Kangur Matematyczny

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.

Dnia 17 marca 2022r odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur,którego celem jest popularyzacja matematyki,wspólna zdrowa rywalizacja i intelektualna zabawa.

W klasach II-III w konkursie brało udział czworo uczniów.

W kategorii Żaczek wzięli udział uczniowie klasy II b: Zuzanna Andrzejczuk, Helena Modzelewska, Amelia Żebrowska.

W kategorii Maluch wziął udział uczeń  klasy III a Miłosz Kawęcki.

Test konkursowy w kategorii „Żaczek” zawierał 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.
Test konkursowy w kategorii „Maluch” zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje 24 punkty.

Każdy z uczestników Konkursu Kangur Matematyczny 2022r otrzymał zabawkę logiczną zaplątany Kangur.

Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Małgorzata Zbaracka