Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

AKCJA DLA HOSPICJUM DLA DZIECI W SIEDLCACH

W związku ze zbliżającymi się Świętami   Bożego Narodzenia Szkolne Koło Caritas  zorganizowało akcję pomocy dla Hospicjum dla Dzieci w Siedlcach. Jest to hospicjum prowadzone przez ks. Pawła Siedlanowskiego i działa bardzo prężnie pomagając bardzo chorym dzieciom i ich rodzinom. 
Akcja polegała na tym, że uczniowie wykonywali stroiki świąteczne. W klasach 1-4 pod opieką s. Mirony, a w klasach 5.-8 pod moją opieką. 
Dzieci i ich rodzice wykonali bardzo dużo stoików pięknych, różnorodnych i niezwykłych. Bylyśmy zachwycone pomysłami i wkładem pracy. 
Dnia 16.12.2021r SKC zorganizowało kiermasz tych stroików. Cały korytarz na parterze w naszej szkole był zastawiony stołami ze stroikami. To co się zadziało było niezwykłe wszystkie stroiki zostały sprzedane w ciągu trzech lekcji. Cały dochód ze sprzedaży następnego dnia został wysłany na konto Hospicjum. 
Jesteśmy pełni podziwu dla Rodziców i Uczniów, którzy podeszli do akcji tak bardzo poważnie i z wielkim sercem. To taka piękna   lekcja wrażliwości na drugiego człowieka szczególnie chorego. To prawdziwe chrześcijaństwo i miłość bliźniego. To nauka pomagania we właściwy sposób. 
Dziękuję Rodzicom i Uczniom, s. Mironie za tą akcję bez Was nic by się nie udało. 
Dziękuję Dyrekcji,  Nauczycielom  i Pracownikom Szkoły i Uczniom za kupienie tych stroików na naszym kiermaszu. Mam nadzieję, że wszystkie te stroiki  będą na wigilijnych stołach prawdziwym świadectwem wiary i dobroci. 
Galeria
Elżbieta Nóżka