Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Podczas corocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym udało się podnieść kraj z wojennych zniszczeń, którym zawdzięczamy własne państwo. Każda rocznica jest zatem świętem całej polskiej wspólnoty, a każdy z nas jest zaproszony nie tylko do udziału w uroczystościach i innych wydarzeniach rocznicowych, ale również – do ich współtworzenia.

W tym roku w sposób szczególny chcieliśmy  zwrócić uwagę na akcję przygotowania przez uczniów kartek z pozdrowieniami i wyrazami wsparcia dla pełniących służbę na naszej wschodniej granicy Żołnierzy Sił Zbrojnych RP oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji.

Nasza szkoła włączyła się w tę akcję i przez  trzy tygodnie uczniowie wykonywali kartki z wielkim zaangażowaniem i starannością. Kartki były naprawdę bardzo ładne i było widać wielkie serce i wdzięczność dla żołnierzy nie tyko dzieci ,ale też i ich rodziców.

Prace uczniów pragnących swoimi kartkami dać wyraz swoich podziękowań lub wsparcia dla żołnierzy wojsk operacyjnych Sił zy RP, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Policji – pełniących służbę w zagrożonych miejscach polskiej granicy zostały wysłane przez Panią Dyrektor Iwonę Orkisiewicz  zbiorczo  na adres:

Sekcja Komunikacji Społecznej

2 Lubelska BOT

  1. Droga Męczenników Majdanka 70, 20-325 Lublin

z dopiskiem [GRANICA]

Drugim przedsięwzięciem, w którym wzięła udział nasza szkoła była akcja zbierania czekolad dla naszych żołnierzy pod hasłem ,,Podziel się czekoladą = energia i siła”. Członkowie SKC przez dwa tygodnie zbierali wśród uczniów czekolady. Odzew był naprawdę wielki. Nasi uczniowie wiedzą co to jest patriotyzm i jak ważna jest obrona naszych granic. W takich momentach dobrze widać jak ważna jest Wolna Ojczyzna i jak ważna jest służba Żołnierzy, Straży Granicznej i Policji.

Zebrane czekolady s. Mirona przekazała ks. Danielowi Struczykowi wikariuszowi w parafii św. Józefa, który odwiedza regularnie żołnierzy pełniących służbę na granicy. Mamy nadzieję, że sprawiły one  radość naszym żołnierzom i utwierdziły w przekonaniu, że ich poświęcenie ma sens.

Dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za tak wielkie zaangażowanie  i naukę patriotyzmu.

Galeria

Elżbieta Nóżka