2 b pamięta o Bohaterach

,,Bezcenna dla nas ,tak obfitym strumieniem przelana krew, nie pójdzie jednak na marne!(…)wstrząsnęła sumieniem świata i walka (…) stała się dla wszystkich walką nie tylko o Honor i Niepodległość Polski, ale także walką o Sprawiedliwość i prawdziwą Wolność Świata.”
Władysław Anders

Klasa 2b wraz z wychowawczynią Magdaleną Frydrychowską wzięła udział w akcji ,,BohaterON w Twojej Szkole 2021″. Miała ona na celu promowanie wśród najmłodszych historii XX wieku oraz upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego . Drugoklasiści uczestniczyli w serii zajęć mówiących o patriotyzmie, walce o Ojczyznę, a także historii Polski z okresu II wojny światowej. Dzieci m.in: obejrzały spektakl teatralny opowiadający historię Powstania Warszawskiego, słuchały powstańczych piosenek, wykonywały prace plastyczne związane z tym okresem w historii Polski. Podsumowaniem akcji było wykonanie kartek z życzeniami, które dzieci wysłały do żyjących Powstańców Warszawskich.