Szkoła pamięta!

Listopad to czas pamięci o zmarłych. W naszej szkole pamiętamy o zmarłych pracownikach – ludziach zasłużonych nie tylko dla ,,Jedynki”, ale także dla całej międzyrzeckiej oświaty.  Dlatego też 3 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klasy 5b pod opieką p. Anny Sobolewskiej oraz uczniowie klasy 5a wraz z wychowawczynią p. Marią Matejuk odwiedzili groby dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 1, którzy odeszli w ostatnim czasie, groby osób, o których społeczność „Jedynki” będzie pamiętać zawsze. Na grobach pani dyr. W. Bagłajewskiej -Plewki oraz na grobie pana dyr. Henryka Wawryniuka zapalone zostały znicze pamięci – takie, jakie jeszcze dwa lata temu rozbłysły na grobach wszystkich zmarłych pracowników szkoły z okazji jej stulecia. Uczniowie oddali też hołd obrońcom miasta poległym w Krwawych Dniach Międzyrzeca, których wspomnienie przypada także w listopadzie.

Pamięć o zmarłych to wyraz nie tylko szacunku dla ich dokonań, ale także dowód edukacji i wychowania uczniów w duchu patriotyzmu.