Ta, co nie zginęła apel 2021

Logo

Narodowe Święto Niepodległości –święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości, w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Z  okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, klasa 3a –wychowawca p.Małgorzata Zbaracka,klasa 5 b-wychowawca p.Monika Torbicz ,chór szkolny pod kierunkiem p.Elżbiety Ostojskiej przygotowały uroczysty apel.

Na początku uroczystości uczennice klasy 5b przedstawiły pokaz baletowy ,aby upamiętnić rocznicę odzyskania niepodległości, w tak  podniosłym ,ale i radosnym dla wszystkich Polaków dniu.

W dalszej części uczniowie przedstawili fakty historyczne  mówiące o odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

W utworach poetyckich i wokalnych  przedstawili piękno, przywiązanie, miłość do Ojczyzny, również tej najbliższej -małej Ojczyzny.

Ukazali, że nasze symbole narodowe flaga biało- czerwona ,godło biały orzeł ,przypominają o tym, że jesteśmy Polakami.

Chór szkolny przedstawił piękne, również patriotyczne   utwory: ”Piechota” ,”Biały Krzyż,”„Niepodległa,” ,które sławią Polskę, jej bohaterów, którzy zginęli, abyśmy żyli w wolnym kraju.

Uczeń klasy 7 c zagrał na  akordeonie  wzruszający utwór ”Legiony.”

Dzieci złożyły kwiaty pod symbolicznym białym krzyżem, aby żyła w nas pamięć o tych, których dziś już nie ma.

Uroczysty apel ”Ta co nie zginęła” został nagrany przez panią Magdalenę Frydrychowską.

Małgorzata Zbaracka