Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Ślubowania klas pierwszych

20 października 2021 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 odbyło się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Wydarzenie to jest na stałe wpisane w kalendarz naszych imprez. To bardzo ważny dzień zarówno dla dzieci, rodziców, jak i kadry pedagogicznej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wiceburmistrz Paweł Łysańczuk oraz przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Grudzińska. Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej powitała pani dyrektor Iwona Orkisiewicz oraz dwie panie wicedyrektor: Teresa Turska i Krystyna Augustyniuk. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej przedstawili to, czego już zdążyli się nauczyć w murach Jedynki. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Każde dziecko dostało swoje „5 minut przy mikrofonie”. Po części artystycznej nastał najbardziej doniosły moment, czyli ślubowanie pierwszaków.
Aktu pasowania dokonała dyrektor ZPO1 pani Iwona Orkisiewicz. Tym samym Pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim. Dowodem były piękne dyplomy pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawców. Najmłodsi wychowankowie otrzymali wspaniałe pomoce dydaktyczne ufundowane przez Miasto Międzyrzec Podlaski oraz słodycze
od zaproszonych gości. Po zakończeniu części artystycznej oraz oficjalnej wszyscy uczestnicy udali się do swoich klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Galeria