Herb_Miasta_jpg
herb-1
herb
godlo_polski_svg

w Międzyrzecu Podlaskim

Rok szkolny 2020/2021 zakończony!

Zakończenie roku szkolnego należy do ulubionych uroczystości szkolnej braci w każdym zakątku globu, więc i w naszym lokalnym zakątku przy ulicy Warszawskiej w Międzyrzecu Podlaskim wyczekiwane było z utęsknieniem. Chociaż myśli i marzenia już na wakacjach, to poprzedziło je przecież 10 miesięcy wytężonej pracy uczniów, nauczycieli i rodziców. Wszyscy więc stawili się 25 czerwca 2021 roku w sali gimnastycznej, by podsumować efekty starań społeczności międzyrzeckiej „Jedynki” i pożegnać jej absolwentów.

Jako pierwsi mieli rozpocząć wakacje najmłodsi, ale zanim na nie wyruszyli, odebrali swoje świadectwa i nagrody.  Na szczególne uznanie zasługują ci, dla których nauka to czysta przyjemność, a potwierdzają to ich wyniki.

Prymusi wśród najmłodszych to: Michalina Radzikowska z klasy 1a, Amelia Żebrowska z klasy 1b, Miłosz Kawęcki z klasy 2a, Michał Chomicki  z klasy 2b, Piotr Hawryluk z klasy 3a i Maria Byczyk z klasy 3b.

Omnibusem klas 3  została Maja Gaworska z klasy 3a, zaś najlepszy wynik Sprawdzian Trzecioklasisty osiągnęła Maria Byczyk z klasy 3b.

Tytuł Solidnego Ucznia uzyskali: Weronika Tarasiuk z klasy 1b, Piotr Jóźwiuk, Marcel Kasianiuk, Miłosz Kawęcki,  Gabriel Sidorczuk i Cezary Szczepaniuk z klasy 2a.

            W drugiej turze po swoje świadectwa i nagrody przybyli uczniowie klas 4-7. Wśród nich na forum szkoły wystąpili:

klasa 4a: tytuł Prymusa uzyskała Kornelia Izdebska , zaś świadectwa z wyróżnieniem odebrali też Krzysztof Chomicki, Szymon Marciniuk, Małgorzata Sawa, Hubert Świrydziuk, Wiktor Semeniuk, Maciej Wnukowicz, Dawid Żurawski;

klasa 4b: Prymusem została Dominika Hryć, zaś świadectwa z wyróżnieniem odebrali również: Amelia Mironiuk, Magda Nowicka, Jessica Popielnicka, Jan Bogucki,  Witold Modzelewski, Oliwia Tutka, Gabriela Marciniuk, Ewelina Pożarycka, Miłosz Stefaniuk i Szymon Szostkiewicz;

klasa 5a: Prymus to Marcel Parafiniuk, a obok niego świadectwo z biało czerwonym paskiem odebrała Amelia Jaszczuk;

klasa 6b : tytuł Prymusa odebrał Michał Biernacki, zaś dumni ze świadectw z wyróżnieniem byli też: Julia Hawryluk, Tomasz Chodziński i Sebastian Szamaluk

klasa 6c: Prymusem została Karolina Nestorowicz, a obok niej świadectwa z wyróżnieniem odebrali: Jakub Petruk, Wiktoria Byczyk, Paweł Gaworski, Mikołaj Korzeniewski, Wiktor Nestorowicz, Oliwia Nowosielska, Jakub Nurski, Ada Dudzińska, Maja Łataś i Lena Żebrowska;

klasa 7a: Prymus to Rozalia Urbaniuk, a świadectwa z biało-czerwonym paskiem wywalczyli również: Mikołaj Węgrzyniak. Alicja Matejek, Patrycja Grzeszuk i Weronika Siedlanowska;

klasa 7c: tytuł Prymusa odebrała Wiktoria Hubica, zaś świadectwa z wyróżnieniem: Marcelina Wnukowicz, Agnieszka Jarząb, Jakub Stefaniuk.

Uczniowie z tytułami Solidnego Ucznia, czyli 100% frekwencją, to: Dominika Hryć i Gabriela Marciniuk z klasy 4b, Amelia Jaszczuk i Marcel Parafiniuk z klasy 5a, Tomasz Chodziński  z klasy  6b, Urszula Jóźwiuk i Maja Węgrzyniak z klasy 6c

Wśród uczniów klas 4-7 była tegoroczna laureatka tytułu Artysta Roku – Julia Hawryluk z klasy 6b, która osiągała sukcesy w konkursach recytatorskich na szczeblu miejskim i powiatowym.

            Ostatnimi uczniami tego dnia w szkole byli uczniowie klasy 8, czyli tegoroczni absolwenci.

Tytuł Najlepszego Absolwenta otrzymał Kamil Pulik, a obok niego świadectwa z wyróżnieniem odebrali: Wiktoria Grudzińska, Kacper Budrewicz, Martyna Koczkodaj, Emilia Oponowicz, Stanisław Słonecki i Julia Paluszkiewicz.

Solidnym Uczniem ze 100% frekwencją została Martyna Dołęga, Osobowością Roku – Kacper Budrewicz, Sportowcem Roku – Kacper Siedlanowski. Laureaci konkursów przedmiotowych LKO z dumą odebrali też swoje zaświadczenia – Kamil Pulik z fizyki, zaś Kacper Budrewicz z historii. Ponadto Kamil – jako laureat wielu konkursów z fizyki i matematyki – otrzymał wiele dyplomów i nagród książkowych.

Społeczność Jedynki podziękowała też uczniom klasy 8 za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim: Julii Domańskiej, Martynie Dołędze, Martynie Koczkodaj, Emilii Oponowicz, Julii Paluszkiewicz, Kacprowi Budrewiczowi, Kamilowi Pulikowi, Stanisławowi Słoneckiemu i Kacprowi Puszkarskiemu; w szkolnym chórze: Martynie Dołędze, Julii Domańskiej, Kindze Golec, Wiktorii Grudzińskiej, Martynie Koczkodaj, Klaudii Matejek, Aleksandrze Mikiciuk, Emilii Oponowicz i Zuzannie Sitarczuk;  Szkolnym Kole Caritas: Kacprowi Budrewiczowi, Julii Domańskiej, Kindze Golec, Wiktorii Grudzińskiej, Wanessie Józefiak, Nikoli Kierekieszy, Martynie Koczkodaj,  Malwinie Michaluk, Emilii Oponowicz, Nikoli Pieście, Kamilowi Pulikowi i Jolancie Węgrzyniak.

Podziękowania odebrała też pani Bożena Oponowicz, która otrzymała tytuł „Przyjaciel Szkoły”.

            Pozostaje więc życzyć wszystkim wspaniałych wakacji, absolwentom – dostania się do wybranych szkół, rodzicom – oddechu od codziennych obowiązków związanych z edukacją dzieci, nauczycielom – wytchnienia i regeneracji sił i … do zobaczenia 1 września.

Zakończenie roku 1-3
Zakońcenie roku 4-7
Zakończenie roku 8