Aktywny wtorek Trzecioklasistów

We wtorek 15 czerwca uczniowie klas 3A i 3B wraz z paniami wychowawczyniami panią Anitą Krzymowską i panią Marzanną Rabczuk, radośnie spędziły czas na placu zabaw położonym na naszych Międzyrzeckich Jeziorkach.

Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności. Zabawa oraz ruch dostarcza bodźców, których potrzebuje mózg do prawidłowego rozwoju. Zabawy w szerszym gronie dzieci zawsze są atrakcyjne, ciekawsze, rozwijają psychikę i kształtują prawidłowe zachowania. „Szaleństwa” na różnych przyrządach są nie tylko świetną zabawą ale także prawdziwą nauką. Drugie śniadanie, kanapki i łakocie przyniesione ze sobą w tym krajobrazie zieleni i przyrody smakowały inaczej niż zwykle.

W drodze powrotnej oczywiście nie mogło zabraknąć lodów dla ochłody. Dziękujemy również Pani Patrycji, mamie ucznia z klasy 3B za gościnność i poczęstowanie nas wodą. Byliśmy bardzo zmęczeni a kubek i łyk zimnej wody był doskonałym orzeźwieniem dla nas wszystkich.

Był to piękny, aktywny i słoneczny dzień zapowiadający zbliżające się wakacje.

Anita Krzymowska