NOWI CZYTELNICY SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

3 marca 2021roku pierwszoklasiści z Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim dołączyli do grona czytelników biblioteki szkolnej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się z jakich pomieszczeń składa się biblioteka oraz zapoznali się z zasadami wypożyczania książek. Po pogadance uczniowie złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników.

Pierwszoklasiści, oprócz zakładek do książek otrzymali Wyprawki Czytelnicze ,które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Strategicznym celem kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.

Katarzyna Siejka