Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Bożonarodzeniowe Akcje Caritas

Okres  przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to zawsze intensywne działanie Szkolnego Kola Caritas w naszej szkole. W tym roku niestety nie możemy działać tak jak zwykle.

Jednak  Caritas wychodzi z inicjatywą poprzez  różne formy działania. Dlatego my jako członkowie SKC i uczniowie naszej szkoły możemy mimo wszystko wziąć udział w tych akcjach.

W dniach 5-6.12.2020r miała się odbyć ,,Zbiórka żywności”, w której nasi wlontariusze zawsze brali udział. Ze względu na pandemię zbiórki w sklepach nie będzie. Jednak osoby potrzebujące można wesprzeć wysyłając w trakcie trwania zbiórki ,, Tak Pomagam” smsa pod charytatywny numer Caritas -72052 z hasłem: PACZKA. Koszt smsa to 2,46 z Vat. Zachęcam do takiej formy pomocy. Jest to wiarygodna zbiórka i zakupione za te pieniądze produkty żywnościowe  trafią do najbardziej ubogich osób.

Zachęcam również do zakupienia jak co roku świecy Caritas na stół wigilijny jako ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece można kupić każdego dnia w kościele po mszy św. w zachrystii w każdej parafii. Świeca Caritas na stole wigilijnym to już nasza tradycja, dzięki, której zostaną wsparte dzieci z ubogich rodzin.

Na zakończenie chciałabym złożyć  Najserdeczniejsze Życzenia wszystkim Członkom SKC z naszej szkoły z okazji ,,Międzynarodowego Dnia Wolontariusza”, który co roku obchodzimy  dnia  5 grudnia. Jest to dla nas zawsze szczególny dzień, ponieważ do naszej społeczności przyjmujemy nowych członków wręczając im legitymacje i koszulki. Przy tej okazji proszę również abyśmy wszyscy rozejrzeli się dookoła siebie. Czy ktoś w tak trudnym dla wszystkim czasie nie potrzebuje pomocy??. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia nie dla wszystich będą wesołe. Być może nasza pomocna dłoń okarze się zbawienna.