Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

,,ZMYJ SZAROŚĆ ICH ŻYCIA”

W miesiącu listopadzie nasze  SKC zawsze bierze udział w akcjach z okazji  Światowego Dnia Ubogich, który obchodzimy 15 listopada.

W tym roku Caritas Diecezji Siedleckiej postanowiło zorganizować zbiorkę produktów chemicznych czyli mydeł, kosmetyków, szamponów itp.

Zbiórka wpisuje się w obchody IV Światowego Dnia Ubogich pod hasłem ,, Zmyj szarość z ich życia”. Chcemy wyciągnąć pomocną dłoń do ludzi, którzy borykają się z bezdomnością . Pomóc im aby zaczynając od podstawowej higieny odzyskiwali poczucie własnej godności, której tak bardzo im brakuje w codzienności życia.

Nasi członkowie SKC nie mogli zorganizować takiej zbiórki w szkole ze względu na pandemię i nieobecność w szkole. Postanowiliśmy więc, że  niewykorzystane pieniądze zebrane w czasie Wielkiego Postu w ubiegłym roku szkolnym  w akcji ,,Jałmużna Wielkopostna”zostaną przeznaczone własnie na ten cel. Zakupiliśmy więc różnego rodzaju środki chemiczne i kosmetyki pierwszej potrzeby i przekazaliśmy do placówki Caritas w Białej Podl.

Opiekun SKC – Elżbieta Nóżka