Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

11 listopada

„Dzisiaj wielka jest rocznica
Jedenasty Listopada!…
Tym, co zmarli za ojczyznę
Hołd wdzięczności Polska składa…”

11 listopada

         Dnia 5 listopada 2020 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel na pamiątkę  odzyskania przez Polskę Niepodległości. Część artystyczna wprowadziła w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Uroczystość przygotowały klasy 3a i 3b wraz z paniami wychowawczyniami: Panią Anitą Krzymowską i Panią Marzanną Rabczuk. Dzień Niepodległości należy do najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości patriotycznych. Przypomina nam o 123 latach niewoli.

         Trzecioklasiści przypomnieli o 3 najważniejszych symbolach narodowych naszej Ojczyzny, którymi są : godło, flaga i hymn państwowy.  Uczniowie klasy IIIa i IIIb recytowali wiersze. Występ uświetnił śpiew dziecięcych piosenek o Polsce i krótka defilada żołnierzy. Dzień ten  w naszej szkole stał się dla wielu lekcją historii.

         Serdeczne podziękowania składamy Panu Arkadiuszowi Szostkiewiczowi, Rodzicowi jednej z uczennic naszej szkoły,  który uwiecznił występ naszych uczniów.

 Anita Krzymowska