Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Wycieczka do Siedlec

Dnia 27 lutego 2020 r. uczniowie klas: 4a, 5b, 5c, 6b wyruszyli na wycieczkę do Siedlec pod opieką pań: Elżbiety Kiereczyńskiej, Renaty Latoch, Hanny Adamczyk, Anny Kozioł i Izabeli Lesiewicz.

Podczas wycieczki zwiedziliśmy Muzeum Diecezjalne w Siedlcach. Pani, która jest kustoszem Muzeum poprowadziła dla nas wspaniałą lekcję muzealną. Zobaczyliśmy jak wyglądała pierwsza drukowana książka w drewnianych okładkach z metalowymi okuciami. Poznaliśmy jej historię w klimatycznej scenerii jednej z sal muzeum. Dowiedzieliśmy się jakie elementy eksponowali malarze na obrazach religijnych. Dużo radości sprawiła  nam gra na dawnych instrumentach kościelnych – organach i bębnach procesyjnych.

Odwiedziliśmy Katolickie Radio „Podlasie”. W studiu nagrań każdy z nas mógł powiedzieć kilka słów do profesjonalnego mikrofonu. Chwilę później w skupieniu i pełni emocji słuchaliśmy naszych nagranych wypowiedzi.

Zobaczyliśmy zabytkową Katedrę Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach.

Na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce obejrzeliśmy spektakl „Chłopcy z placu broni”. Poruszyła nas postawa małego chłopca Ernesta Nemeczka – bohatera, który kosztem własnego zdrowia zapewnił zwycięstwo swojej drużynie w decydującej bitwie.

Ostatnią atrakcją naszej wycieczki była wizyta w kręgielni. Podczas gry w kręgle dobrze się bawiliśmy, a niektórzy z nas pierwszy raz brali udział w takiej zabawie. Zanim wyruszyliśmy do domu tradycyjnie zatrzymaliśmy się w restauracji McDonald’s.

Zadowoleni, pełni wielu nowych wrażeń wróciliśmy do Międzyrzeca Podlaskiego.

Galeria