Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

„W SZCZEBRZESZYNIE CHRZĄSZCZ BRZMI W TRZCINIE” – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Uczniowie klasy IIa wraz z wychowawcą panią Anitą Krzymowską i panią Moniką Torbicz włączyli się w obchody Święta Języka Ojczystego. Coroczne święto obchodzone jest 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej, jako dziedzictwa kulturowego.

Pani Anita Krzymowska tego dnia przygotowała dla uczniów naszej szkoły otwarte zajęcia edukacyjne, lekcję o języku. Uczniowie układali puzzle, odczytywali wyrazy, kończyli znane polskie przysłowia, Był również językowy zawrót głowy podczas którego uczniowie mieli za zadanie przeczytać różne rymowanki, które to łąmią nasz język.

Uczniowie klas starszych wykonali mapę skojarzeniową, która zachwyciła błyskotliwością skojarzeń odnośnie Dnia Języka Ojczystego. Obejrzeli również przygotowaną prezentację multimedialną.

Uczniowie naszej szkoły przekonali się, iż nasz język polski jest wspaniałym skarbem naszej Ojczyzny.

Galeria

Anita Krzymowska