Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

NOC W SZKOLE 2020

Praca w Szkolnym Kole Caritas to  praca zespołowa. Wszystkie akcje, które podejmujemy, potrzebują otwartości i współpracy. Dlatego bardzo ważna jest integracja, poznanie siebie i formacja duchowa.

W tym semestrze członkowie SKC wykonali bardzo dużo pracy w ramach wielu różnych akcji w szkole i poza nią, dlatego zostali nagrodzeni wspólnym spotkaniem, które było również zachętą do dalszego działania.

W związku z tym postanowiłam zorganizować z 14 na 15 lutego ,,Noc w szkole”. Nocowanie odbyło się w szkole w sali gimnastycznej. Wszyscy członkowie SKC  zgromadzili się o g.19.00 i spotkanie rozpoczęliśmy od spraw organizacyjnych. Następnie odbywały się rozgrywki piłkarskie, zabawy ruchowe  i konkursy:

,, Na najpiękniejszą figurkę z plasteliny”.

Laureaci:

I miejsce – Karolina Brodawka kl.5a

II miejsce – Joanna Oponowicz kl.8b

III miejsce – Izabela Krwowska kl.5a

  ,, Na najciekawszy projekt dyplomu”

Laureaci:

I miejsce – Karolina Brodawka kl.5a

II miejsce – Nadia Waszczuk kl.5a

III miejsce – Wiktoria Radziejewska kl. 6a

Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry planszowe, zabawy ruchowe  i ,,Cymber gaj”. Dziewczęta, jak to kobiety, lubią wyglądać pięknie, dlatego bardzo im spodobał się kącik fryzjerski. Fryzury z loków i gumek były naprawdę śliczne. Cała zabawę uprzyjemniało karaoke, nauka tańców: belgijki i poloneza oraz filmy.

Uczennice z klasy 7a zorganizowały torcik ze świeczką dla swojej koleżanki Julii Domańskiej z okazji urodzin. Była bardzo zaskoczona i wzruszona, jak wszyscy zaśpiewali „Sto lat”.

Spotkanie bez pizzy to nie spotkanie, a w takim towarzystwie smakuje  dużo lepiej, dlatego pizza była fajnym akcentem. Rozmowy prawie do rana, żarty, turlanie w śpiworach i inne zabawy będą wspominać długo.

Myślę, że spotkanie udało się i taka integracja jest bardzo potrzebna.,, Noc w szkole” uważam za bardzo udaną. Było grzecznie i mam nadzieję, że wszystkim się bardzo podobało. Rano byliśmy bardzo zmęczeni i niewyspani, ale pytania, kiedy następna taka noc, mówią za siebie.

Galeria

Opiekun SKC

Elżbieta Nóżka