Międzynarodowy Dzień Chorego

Dnia 11.02.2020r. obchodziliśmy jak co roku, Międzynarodowy Dzień Chorego. W tym roku Szkole Koło Caritas zaplanowało na ten dzień  odwiedzienie chorych w naszym Miejskim Szpitalu. Uczniowie od najmłodszych klas, lącznie z zerówką, przez dwa tygodnie przygotowywali dla chorych kartki  z życzeniami radości i szybkiego powrotu do zdrowia. Zorganizowaliśmy również zbiórkę czasopism i książek, aby uprzyjemnić dłużący się  czas wszystkim chorym

Członkinie SKC z klasy 6a: Rozalia Urbaniuk, Alicja Matejek, Wiktoria Zaniewicz, Oliwia Leszczuk, Agnieszka Jarząb, Patrycja Rosińska w tym szczególnym dniu odwiedziły oddziały: pediatryczny, chirurgiczny i rehabilitacyjny. Zostały bardzo mile przyjęte przez personel i samych chorych. Sprawiły ogromną radość wszystkim chorym. Rozmawiały i słuchały opowiesci z wielkim wzruszeniem.

Na szczególną uwagę zasługuje spotkanie z panem Piotrem Struczykiem, który tak bardzo ucieszył się z wizyty, życzeń i samej obecności, że rozpłakał się i napisał dla naszych uczennic wiersz oraz szczególne pozdrowienia dla naszej szkoły.

Babciu, Dziadziu

Babciu mila ukochana,

Dziś przed Tobą gnę kolana.

Dziękuję Ci Bogu chwała

Żeś mi mamę wychowała.

Mama moja dziś pracuje,

A Ty dalej wychowujesz.

Tylko młodsze pokolenia,

Uczysz jak trzy rzeczy cenić.

Boga i Ojczyznę swoją,

I rodziców co się boją,

O me życie tu na ziemi,

Strzegąc przed czynami złymi.

Skąd masz tyle cierpliwości?

Nie masz pejcza ani złości.

Zawsze pełna jesteś ducha,

Uczysz jak człowieka słuchać.

I Dziadziowi też w podzięce,

Składam kwiaty w jego ręce.

Że za Twoją dobrą radę,

Zawsze świeci nam przyladem.