Szkolny Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii w klasach V-VIII

Logo

W dniach 7-8 stycznia 2020 roku odbył się w Szkolny Konkurs o Tytuł Mistrza Ortografii. Zadania konkursowe przygotowały, rywalizację przeprowadziły i prace sprawdziły Joanna Pietruk oraz Anna Sobolewska. Do rywalizacji przystąpili chętni uczniowie, a przebiegała ona w kategorii klas V, VI, VII i VIII. Celem konkursu, oprócz wyłonienia zwycięzcy, było także propagowanie umiejętności poprawnego pisania, budzenie aktywności językowej, uświadomienie bogactwa języka polskiego oraz diagnoza poziomu uczniów pod względem umiejętności korzystania z zasad ortograficznych. Uczniowie rozwiązali testy obejmujące zakres wiadomości ortograficznych z poziomu danej klasy.

Do rywalizacji na poziomie klas V przystąpiło 15 uczniów: Maksymilian Jaszczuk. Maciej Siedlanowski, Izabela Karwowska, Kacper Grontkowski i Nadia Waszczuk z klasy VA, Michał Biernacki, Julia Hawryluk, Tomasz Chodziński, Dawid Jaszczuk i Sebastian Szamaluk z klasy VB oraz Ada Dudzińska, Lena Żebrowska, Aleksandra Gierej, Karolina Nestorowicz i Jakub Pietruk z klasy VC. Zwycięzcami w tej kategorii zostali:

1 miejsce – Julia Hawryluk

II miejsce – Karolina Nestorowicz

III miejsce – Michał Biernacki

Na poziomie klas VI w konkursie uczestniczyli: Ewelina Jaszczuk, Alicja Matejek, Wiktoria Radziejewska, Mikołaj Węgrzyniak z klasy VIA, Julia Barczuk, Julia Dzikowska, Emil Gocel, Laura Morozow, Paweł Oponowicz, Aleksandra Pińczuk z klasy VIB, Wiktoria Hubica, Maksymilian Nowosielski, Maja Olszewska, , Dominik Salak, Filip Stefaniuk, Jakub Stefaniuk, Marcelina Wnukowicz z klasy VIC.

Zwycięzcy:

I miejsce –  Emil Gocel

II miejsce- Ewelina Jaszczuk i Julia Barczuk

III miejsce- Filip Stefaniuk i Marcelina Wnukowicz.

Uczestnicy konkursu z klasy VIIA to: Kacper Budrewicz, Kinga Golec, Wiktoria Grudzińska, Martyna Dołęga, Martyna Koczkodaj, Wiktoria Ułasiuk, Malwina Michalczuk, Wiktor Siedlanowski i Kamil Pulik, a laureatami zostali:

I miejsce – Wiktoria Grudzińska

II miejsce – Martyna Koczkodaj

III miejsce – Martyna Dołęga

Ósmoklasistów reprezentowali: Michał Rafalski, Piotr Kasianiuk, Dawid Śledź, Piotr Koczkodaj i Kacper Morozow z klasy VIIIA oraz Piotr Andrzejczuk, Nikola Kowalczyk, Filip Michaluk, Joanna Oponowicz, z klasy VIIIB. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie:

I miejsce – Joanna Oponowicz

II miejsce – Michał Rafalski i Piotr Kasianiuk