Stroik na stół wigilijny

Adwent to czas przygotowana do Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie robimy różne dekoracje, aby nasz dom i jego otoczenie były naprawdę piękne. Szczególnie dbamy o stół wigilijny, aby zawierał wszystkie elementy naszej wiary i tradycji. Dlatego w naszej szkole został zorganizowany konkurs: ,,Stroik na stół wigilijny”.

Uczniowie wykonywali stroiki według własnych pomysłów z bardzo ciekawych elementów świątecznych.  Wszystkie były bardzo ładne, ponieważ każdy był inny i jedyny w swoim rodzaju. Wykonano 37 stroików, które oprócz udziału w konkursie, zostały wystawione na kiermaszu przedświątecznym. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na wybudzenie ze śpiączki pani Magdaleny Siłuszyk. Wszystkie  stroiki zostały sprzedane, z czego się bardzo cieszymy.  Ozdobiły wiele stołów wigilijnych, ale przede wszystkim dały świadectwo prawdziwej wiary w to, że Jezus naprawdę się narodził w naszych sercach.

Elżbieta Nóżka