Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Grudzień to miesiąc, w którym szkolne sale i sceny często zamieniają się w betlejemską stajenkę, a uczniowie wcielają się w role biblijnych postaci.

Uczniowie naszej szkoły 19 grudnia wystawili przedstawienie jasełkowe pt. „Mały pastuszek i wielki rozbójnik”. To historia pastuszka, który szuka Jezusa i zabiera z sobą dla Niego podarunki. Jednak kiedy w drodze spotyka staruszkę i płaczącą dziewczynkę oddaje im prezenty przeznaczone dla Dzieciątka. Obserwuje to rozbójnik, który chce okraść pastuszka. Kiedy ujawnia swoje złe zamiary pastuszek dobrowolnie oddaje mu chleb i zabiera go do Betlejem. Maryja i Józef przyjmują pastuszka i rozbójnika, z wielką radością.

„Zobacz, kto do nas przyszedł, mój Syneczku! Ten dobry Pastuszek, co mleczko niósł w kubeczku i kołderkę ciepłą dla Ciebie miał, i kanapkę z szynką – ale wszystko rozdał. Pan Jezus widział Twoje dobre czyny. Najwięcej Bogu dajesz, dzieląc się z innymi!!”- Matka Boża pochwaliła dzielnego, dobrego pastuszka za zauważenie po drodze do Betlejem głodnego, biednego i zziębniętego.

Scenografia wykonana przez P. Hannę Adamczyk wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zdolni, mali i nie tylko aktorzy i wokaliści pod okiem P. Elżbiety Ostojskiej  i s. Władysławy. W Jasełkach wzięli udział uczniowie klas II SP – Lena Hryć,  Monika Gaworska, Julia Szostkiewicz, Piotr Hawryluk, klas III SP  – Dominika Hryć, Szymon Korolczuk – Mitura, Szymon Szostkiewicz, Bartłomiej Sokulski, Jan Bogucki,  Maciej Wnukowicz, Dawid Żurawski, Krzysztof Chomicki,  Nikodem Urbaniuk, klasy V SP – Julia Hawryluk, Janina Domańska, klasy VIIKinga Golec, Martyna Koczkodaj.

Widownia nagrodziła występ gromkimi brawami. Pani Dyrektor  podziękowała wykonawcom i przy okazji złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Galeria