Zielone ma moc – laureaci konkursu plastycznego

W sali widowiskowej MOK wręczono nagrody w miejskim konkursie „Bądź EKO – oszczędzaj energię razem z nami!”. Wzięło w nim udział 207 uczniów z klas I-IV szkół podstawowych.

Młodsi uczestnicy mieli wykonać rysunek promujący postawy i zachowania odpowiedzialnego korzystania z energii elektrycznej i zachęcający do korzystania z odnawialnych źródeł energii. Zadaniem starszych uczniów  było wykonanie plakatu promującego te same wartości. Na spotkaniu podsumowującym konkurs wiceburmistrz Paweł Łysańczuk wręczył laureatom nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i ekologiczne upominki.

Konkurs zorganizowano w ramach realizacji projektu wymiany oświetlenia ulicznego w mieście dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

W kategorii klas I-III, II miejsce zajął Maciej Kulikowski z klasy 3 a.

W kategorii klas IV-VI, II miejsce zdobył Kacper Mikołajczuk z klasy 6 c.