Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Zbiórka żywności ,, TAK POMAGAM”

W dniach 06-07.12..2019r. w całej Polsce odbyła się zbiórka żywności. W naszym mieście również w sklepach widać było wielkie poruszenie, ponieważ członkowie Szkolnych Kół Caritas z różnych szkół wzięli udział w tej akcji.

Nasze SKC zbierało żywność w Biedronce przy ul. Warszawskiej 36 i Lidlu. Byliśmy tam cale dwa dni. Członkowie SKC zmieniali się co dwie godziny i naprawdę mięli co robić. Hojność ludzi była tak ogromna, że nie nadążaliśmy wywozić przygotowanych paczek. Zebraliśmy 667,5kg żywności długoterminowej. W tym roku obdarowaliśmy przede wszystkim seniorów z naszego  miasta i okolicy, uczniów naszej szkoły z ubogich rodzin, dzieci z SOSW i Świetlicę Socjoterapeutyczną oraz Dom Dziecka w Maniach. Mamy nadzieję, że wszyscy obdarowani są szczęśliwi i  odzyskali wiarę w człowieka. Ta zawartość otrzymanej paczki jest nie tylko zaspokojeniem podstawowych potrzeb. ale przede wszystkim radością dzielenia się.

Dziękuję wszystkim moim uczniom z SKC, którzy wzięli udział w kolejnej akcji. Ten swój czas szczególnie po lekcjach i w sobotę to czas poświęcony drugiemu człowiekowi. Tego nie da się kupić  nigdy i nigdzie. Dziękuję również wszystkim pracownikom sklepów Biedronka i Lidl za wszelkie wsparcie i życzliwość.

Galeria

Opiekun SKC

Elżbieta Nóżka