Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Integracja SKC przy ognisku

Szkolne Koło Caritas to grupa młodych ludzi dzialająca w naszej szkole od 2007r. To chłopcy i dziewczęta, ktorzy chcą pomagać innym poprzez różne akcje i zbiórki.

W tym roku dolączyło do nas 32 wolontariuszy z klas 5 i 6, z czego się bardzo cieszymy. Aby nam się lepiej działało, potrzebna jest integracja i poznanie się. Dlatego dnia 12.11.2019r, wybralismy się na integracyjne ognisko. jak zwykle do ks. dziekana Józefa Brzozowskiego.

Wyruszyliśmy z boiska szkolnego i przemaszerowaliśmy pod pomniki Jana Pawła II, Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Bohaterów Miasta, gdzie pomodliliśmy się i zapaliliśmy znicze. Chcieliśmy oddać hołd tym wszystkim Polakom z okazji Świeta Niepodległości.

Następnie przeszliśmy na plebanię parafii św. Mikołaja, gdzie czekalo już na nas przygotowane ognisko. Była piękna pogoda –  mimo listopada – i uczniowie swietnie się bawili, grając w pilkę, badmintona, skacząc na skakankach.  Mięli oczywiście czas upiec pyszną kielbaskę, która smakuje wyjątkowo przy ognisku.

Czas tak szybko minął,  że się niespostrzegliśmy i trzeba było wracać do domu. Na koniec  nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia pod słynnym i wyjątkowym dębem.

Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że takich integracyjnych spotkań powinno być więcej, bo to nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do przedstawienia pomysłów do dalszego działania. Ktoś, kto chce pomagać innym, powinien otaczać się ludźmi pozytywnie nastawionymi do  życia i mającymi ogromne chęci do pracy, radosnymi i patrzącymi na drugiego człowieka z miłością.

Galeria

Opiekun SKC – Elżbieta Nóżka