Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Nadbużańskie klimaty

16 października klasy VIb, VIc i Va wybrały się na wycieczkę krajoznawczo- turystyczną Szlakiem Nadbużańskim. Uczniami opiekowały się panie: M. Matejuk, A. Wawryniuk, D. Łataś, J. Pietruk oraz I. Lesiewicz.

Pierwszym punktem podróży był park linowy w Serpelicach. Zmaganiom towarzyszyła spora dawka adrenaliny, niektórzy przełamywali swoje lęki wysokości i stawali się bohaterami grupy. W doskonałych nastrojach spożyliśmy kiełbaski własnoręcznie upieczone w ognisku i udaliśmy się do Janowa Podlaskiego.

W Wygodzie mieliśmy okazję podziwiać piękne konie arabskie, posłuchać interesującej historii o tych przepięknych zwierzętach i zwiedzić stadninę. Pani przewodnik przekazała nam wiele ciekawostek dotyczących hodowli koni. Wykonaliśmy mnóstwo zdjęć, zobaczyliśmy cmentarz  koni oraz miejsce, gdzie co roku odbywają się aukcje Pride of Poland.

Następnie udaliśmy się do Pratulina, obejrzeliśmy nowo wybudowany dom pielgrzyma oraz  Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Na koniec udaliśmy się do Nepli, tam ujrzeliśmy nietypowy okaz – „kamienną babę”, zrobiliśmy zdjęcie z czołgiem i podziwialiśmy urokliwą panoramę Bugu nazywaną „Szwajcarią Podlaską”.

W drodze powrotnej tradycyjnie zatrzymaliśmy się w McDonald’sie

i późnym wieczorem powróciliśmy do domu.

Kolejny raz przekonaliśmy się, iż nasze okolice są piękne, urokliwe w każdej porze roku, a szczególnie teraz jesienią. Mieliśmy okazję miło i aktywnie spędzić czas.

Galeria