Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Rozdanie Oskarów w Jedynce

Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 11 października w naszej szkole. Na uroczystości pojawiła się reprezentacja Urzędu Miasta na czele z Panem Burmistrzem Zbigniewem Kotem, politycy, dyrektorzy oraz pracownicy międzyrzeckich placówek oświatowych.

Uroczystość rozpoczął Burmistrz Miasta przemówieniem, w którym podkreślił nieocenioną rolę nauczycieli w życiu każdego z nas i podziękował za czas poświęcony w wychowanie wielu pokoleń. Po nim nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas trzecich pod kierunkiem pani Magdaleny Frydrychowskiej i pani Jadwigi Zasadzińskiej. Podczas występu obyło się najprawdziwsze wręczenie Oskarów, czyli wyróżnień za często niedocenianią, ale bardzo piękną i trudną pracę pracowników oświat. Statuetki oraz róże odbierali dyrektorzy międzyrzeckich placówek oświatowych. Niespodzianką dla zgromadzonych na uroczystości gości był specjalnie przygotowany pokaz taneczny w rytm znanych polskich i zagranicznych przebojów,  który został nagrodzony gromkimi brawami.

Podczas części oficjalnej Burmistrz Miasta nagrodził nauczycieli, którzy za swoją pracę i sukcesy zasługiwali na szczególne wyróżnienie. Siedmiu emerytowanych nauczycieli zostało uhonorowanych „Pochodnią oświaty”. Dyrektorzy poszczególnych szkół wręczyli nagrody dla pracowników międzyrzeckich placówek. Odbyło się także ślubowanie nauczycieli, którzy uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego.

O dekorację i przygotowanie sali gimnastycznej na ten szczególny dzień zadbała pani Hania Adamczyk oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć chóru szkolnego prowadzonego przez panią Elżbietę Ostojską.

I tak w bardzo miłej i radosnej atmosferze minęły kolejne Obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Wszystkim pracownikom oświaty życzymy wiele sił, zdrowia i pomysłów na każdy dzień pracy. I tak jak zaśpiewał chór szkolny podczas części artystycznej pamiętajcie:

„(…) dziś jest Wasze święto, żyjcie nam sto lat (…) a Oskary złote należą się właśnie Wam!”

Galeria