Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

13. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”.

W dniach 17-18 września 2019 r. odbyła się 13. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”.

Organizatorem konferencji jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), oraz niemieckie konsorcjum realizujące projekt klicksafe. Współorganizatorem wydarzenia jest ITU (Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny), głównym partnerem – Fundacja Orange, partnerem zaś Google Polska. Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Wydarzenie organizowane jest w ramach programu Komisji Europejskiej Connecting Europe Facility.

Konferencja poświęcona byłą szerokiemu spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w internecie. Adresatami wydarzenia byli przedstawiciele sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych, wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania oraz dostawców usług i treści internetowych. Podczas konferencji zaprezentowane zostały między innymi wyniki najnowszych badań poświęconych bezpieczeństwu online, wyzwania w zakresie bezpieczeństwa internetowego, a także nowe pomysły w zakresie zastosowania nowych mediów i nowych technologii w procesie edukacji dzieci i młodzieży.

Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim i Miasto Międzyrzec Podlaski reprezentował Marcin Hołoweńko. Szkoła bierze udział w działaniach mających na celu zwiększenie bezpieczeństw dzieci i młodzieży w sieci.