Przejdź do treści

Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim

godlo_polski_svg
Herb_Miasta_jpg
herb
herb-1

Zespół Placówek
Oświatowych nr 1

w Międzyrzecu Podlaskim

Narodowe Czytanie w murach naszej Szkoły

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest  od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł,  a podczas następnych edycji przeczytano: dzieła Aleksandra Fredry,  Trylogię Henryka Sienkiewicza , Lalkę Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.  Podczas tegorocznej akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Dokonano wyboru 8 nowel z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

6 września 2019 roku w nasza szkoła uczestniczyła w akcji Narodowego Czytania. Uczennice z klasy VIII b przeczytały fragmenty nowel : Dobra pani – Elizy Orzeszkowej; Dym – Marii Konopnickiej i Sachem – Henryka Sienkiewicza. Udział w tym spotkaniu dał możliwość odkrycia piękna polskiej literatury.