,,TORNISTER MISYJNY”

W miesiącu październiku każdego roku  nasze SKC bierze udział w akcjach organizowanych na rzecz misji. W tym roku wzięliśmy odział w akcji,,Tornister misyjny”. Akcja polegała na zbiórce przyborów szkolnych, plecaków, piórników i w szczególności  ołówków. Uczniowie naszej szkoły jak zawsze są wrażliwi na biedę i potrzeby innych i spiasali się ma medal.

Wszystkie przybory szkolne zostały przekazane siostrom zakonnym, które pracują na placówkach misyjnych w Kamerunie na zakończenie ,,Tygodnia misyjnego” w Kościele czyli  25.10.2020r.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej akcji. Dla większości z Was ołówek czy długopis to taka zwyczajna rzecz, która nie sprawia  jakiejś wielkiej radości . Natomiast tam na misjach to cenny przedmiot i nie każdego ucznia na niego stać.

Opiekun SKC – Elżbieta Nóżka