PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Logo

6 lutego 2020 r. uczniowie klasy IA i IB zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Na spotkanie przybyły panie dyrektor: Iwona Orkisiewicz i Teresa Turska. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez koleżanki i kolegów z klasy VIA i VIIIB. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, wykazali się znajomością alfabetu i bajkowych postaci. Najważniejszym momentem uroczystości było pasowanie na czytelnika dokonane przez Panią Dyrektor Iwonę Orkisiewicz. Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali zakładki do książki.