Sukces w konkursie historycznym

Logo

20 listopada 2019 r. odbył się finał konkursu historycznego „Międzyrzec – Historia – Dzień dzisiejszy”. Konkurs  już po raz 22 organizuje TPN, a patronuje mu Burmistrz miasta. Tegoroczny konkurs odbywał się w 2 kategoriach wiekowych: dla klas 4 – 6 oraz dla klas 7 – 8. Młodsi uczniowie odpowiadali na pytania konkursowe dotyczące zwyczajów i obrzędów ludu międzyrzecczyzny.  Pytania konkursowe starszych uczniów dotyczyły historii Międzyrzeca w latach 1939 – 1941. W konkursie brali udział uczniowie szkól podstawowych z terenu miasta i gminy Międzyrzec.

W kategorii klas 7 – 8 Kacper Budrewicz  z klasy 7A zdobył 1 miejsce, a Kamil Pulik również z klasy 7A wyróżnienie.  Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka historii Monika Torbicz.

Uczniom gratulujemy