„Życzymy Ci, Szkoło!”

1. 10 2019 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji jubileuszu 100 – lecia Szkoły Podstawowej Nr 1. Na pięknie udekorowaną salę gimnastyczną przybyli ubrani w stroje galowe wszyscy uczniowie oraz ich wychowawcy i nauczyciele. W takiej chwili nie mogło zabraknąć Sztandaru Szkoły i odśpiewania przez wszystkich, z udziałem szkolnego chóru, hymnu „Jedynki”. Uczniowie klasy 6C przedstawili historię szkoły, złożyli jej też wierszowane, jubileuszowe życzenia. Na zakończenie wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

” Życzymy Ci, szkoło, abyś długo żyła,

Jeszcze dzieciom naszym i wnukom służyła”

Apel przygotowały panie E. Nóżka i M. Torbicz,. Za dekoracje odpowiadała p. H. Adamczyk, a p. E. Ostojska przygotowała rozśpiewany szkolny chór.